Sildenafil

Sildenafil opakowanieSildenafil to obok Viagry jeden z najpopularniejszych preparatów przepisywanych przez lekarzy w celu leczenia dysfunkcji erekcyjnej, czyli impotencji.

Skuteczność Sildenafilu zostało potwierdzona przez ponad 20 milionów mężczyzn na świecie, którzy odzyskali udane życie seksualne.

 • Przywraca poczucie męskości w zaledwie 30 minut
 • Zagwarantowane działanie do 5 godzin
 • Tabletki o rożnej zawartości (25, 50 oraz 100 mg) pozwalają na indywidualne dopasowanie dawki
 • Składnik aktywny – sildenafil citrate

Jakie są zalety przyjmowania leku Sildenafil?

Impotencja to złożony problem zdrowotny dotykający ponad 120 milionów mężczyzn na całym świecie. Dzięki Sildenafilowi możliwe jest szybkie przywrócenie sprawności seksualnej. Jego działanie polega na wzmocnieniu rozkurczu naczyń krwionośnych, co skutkuje zwiększonym przepływem krwi w penisie podczas stymulacji seksualnej. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie oraz utrzymanie erekcji aż do 5 godzin od zażycia pigułki. Należy, jednak pamiętać, że pigułkę Sildenafilu trzeba zażyć najpóźniej pół godziny przed planowanym kontaktem seksualnym. Tabletki są dostępne aż w trzech wersjach – każda o innej zawartości składnika aktywnego, dzięki czemu lekarz może łatwo dobrać odpowiednią dawkę leku do stopnia nasilenia impotencji oraz wieku pacjenta.

Sildenafil jest dostępny tylko na receptę, jednak kliniki internetowe dają możliwość zamówienia farmaceutyków drogą internetową. Porada medyczna odbywa się przez krótką wymianę informacji, dzięki której wysokiej rangi specjalista oceni stan zdrowia pacjenta, wyda diagnozę i zapisze odpowiednie leczenie.

Jak działa lek Sildenafil?

SildenafilPodczas pobudzenia seksualnego w ciałach jamistych penisa jest uwalniany tlenek azotu, który powoduje zwiększenie stężenia cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP), który z kolei odpowiada za relaksację mięśni gładkich penisa i umożliwia przepływ krwi. Do zaniku wzwodu dochodzi na skutek działania enzymu fosfodiesterazy typu 5 (PDE 5), który powoduje degradację (cGMP). Najczęstszą przyczyną dysfunkcji seksualnych jest zbyt duże stężenie enzymu. PDE 5. Sildenafil jest selektywnym inhibitorem enzymu fosfodiesterazy typu 5, co skutkuje spowolnieniem rozkładu cyklicznego monofosforany guanozyny. Powoduje dodatkowe rozluźnienie mięśni gładkich oraz stymuluje uwalnianie tlenku azotu, który zwiększa stężenie (cGMP) w ciałach jamistych penisa. Opisane procesy biochemiczne umożliwiają uzyskanie silnej erekcji oraz jej utrzymanie przez odpowiedni okres czasu.

Sildenafil jest substancją obecną już przez pewien czas w farmacji, dlatego został dokładnie przebadany na ogromnej liczbie chętnych pacjentów. Wszystkie badania potwierdziły, iż podnosi on znacznie sprawność seksualną. Przeliczenie wyników wykazało, że zwiększa czterokrotnie zdolność utrzymania wzwodu, która gwarantuje odbycie pełnego stosunku seksualnego. Skuteczność Sildenafilu utrzymuje się nawet do pół roku.

Jak należy stosować lek Sildenafil?

W zależności od skali nasilenia dysfunkcji erekcyjnej Sildenafil jest dostępny w trzech dawkach: 25 mg, 50 mg oraz 100 mg dobieranych indywidualnie do pacjenta. Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg. Tabletkę należy przyjmować doustnie ok. 30 minut przed planowanym stosunkiem, najlepiej popijając wodą. Pigułkę można zażywać na pusty żołądek lub podczas posiłku. Należy unikać, jednak spożywania posiłków o dużej zawartości tłuszczu, ponieważ spowalnia to i osłabia wchłanianie substancji czynnej.

Aby uniknąć skutków ubocznych nie należy przekraczać zalecanej dawki – jednej tabletki dziennie. Przyjęcie zwiększonej dawki leku nie jest równoważne ze zwiększeniem skuteczności leku. Jeżeli mają Państwo wątpliwości związane z wyborem odpowiedniej dawki składnika aktywnego, prosimy o kontakt z naszym lekarzem.

Kto może stosować lek Sildenafil?

Sildenafil to preparat przeznaczony do leczenia przewlekłej dysfunkcji erekcyjnej. Lek ten jest zalecany dla mężczyzn powyżej 18 roku życia, cierpiących na impotencję. Przed zażyciem każdego środka leczniczego wydawanego na receptę należy skonsultować się z lekarzem w celu otrzymania recepty. Podczas wizyty należy szczerze powiedzieć specjaliście o aktualnych i przebytych chorobach oraz o wszystkich stosowanych lekach, nawet tych wydawanych bez recepty.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Sildenafil?

Nie każdy farmaceutyk może być stosowany przez wszystkich pacjentów. W przypadku Sildenafilu wyróżniono, następująca listę przeciwwskazań dyskwalifikujących do zażywania leku:

 • nadwrażliwość, alergia na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku,
 • ciężkie choroby serca lub wątroby,
 • zapalenie siatkówki,
 • wiek poniżej 18 lat
 • przebyty udar lub zawał serca,
 • przyjmowanie leków zawierających azotany lub inne leki uwalniające tlenek azotu, ponieważ jednocześnie stosowanie może powodować niebezpieczne obniżenie ciśnienie tętniczego

Czy stosowanie leku Sildenafil może powodować jakieś skutki uboczne?

Sildenafil przeszedł szereg badań klinicznych i przyjmowany w zalecany sposób jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Jednak jak w przypadku każdego leku może wywoływać indywidualne działania niepożądane, które są na ogół łagodne i krótkotrwałe.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi są:

 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • niestrawność,
 • uczucie zatkanego nosa,
 • zaczerwienienie twarze
 • senność
 • długotrwały wzwód
 • zwiększona częstotliwość akcji serca

Jeżeli wystąpią u Państwa długotrwałe działania niepożądane należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy jest możliwy zakup leku Sildenafil przez internet?

Sildenafil jest preparatem niwelującym dysfunkcję erekcyjną i jak większość leków tego typu jest dostępny tylko na receptę. Istnieje możliwość zakupienia Sildenafilu przez internet nie wyklucza ona jednak konieczności posiadania recepty.

W celu dokonania zakupu należy odbyć darmową konsultację online z lekarzem poprzez naszą stronę internetową. Konsultacja jest dostępna w formie formularza medycznego wypełnianego przy składaniu zamówienia. Odpowiedź na pytania nie powinna zająć więcej niż kilka minut.

Dzięki Państwa rzetelnej odpowiedzi na pytania, nasz lekarz oceni, czy zażywanie leku będzie dla Państwa bezpieczne. Jeżeli konsultacja wykaże brak przeciwskazań, lekarz wypisze receptę, które zostanie zrealizowana w aptece internetowej i przekazana do ekspresowej, dyskretnej wysyłki.

One comment

 • Witam czytajac artykul natrafilem na zdanie cyt , początkowa dawka 50 mg wiec jak to rozumiec czy wpierw tzn pierwszy raz bierze sie 50 mg a drugi raz 100 mg , bede wdzieczny za odp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.