Impotencja w młodym wieku

Chociaż impotencja jest zazwyczaj kojarzona z przypadłościami występującymi w starszym wieku, to zdarza się, że może wystąpić również u młodych mężczyzn. Niestety nie ma zbyt wielu danych statystycznych, które pozwoliłyby usystematyzować występowanie zaburzenia i wskazać procentowo przyczyny, faktem natomiast jest, że impotencja u młodych mężczyzn pojawia się i nie są to wcale wyjątkowo rzadkie przypadki.

Przyczyny impotencji u młodych mężczyzn

Pojawiające się u osób starszych zaburzenia potencji związane są zazwyczaj z czynnikami natury fizycznej, takimi jak zwężenie tętnic powstałe w wyniku przewlekłych chorób. W przypadku młodych mężczyzn najczęściej diagnozowane są przyczyny natury psychologicznej. Za główną przyczynę impotencji u młodych mężczyzn uznaje się wszelkiego rodzaju stany lękowe, spowodowane między innymi przez:

  • lęk przed stosunkiem płciowym
  • obawa przed niespełnieniem oczekiwań własnych i partnera
  • lęk przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową
  • złe doświadczenia seksualne lub ich brak
  • pośpiech i obawę przed przyłapaniem przez rodziców
  • depresję, stres, konflikty w związku

Przyczyny impotencji w młodym wieku związane ze stylem życia

Wymienione powyżej czynniki psychologiczne nie są jedynymi przyczynami powodującymi problemy z potencją. Zaburzenia potencji w młodym wieku są bardzo często związane ze stylem życia. Nie jest żadną tajemnicą, że młodzież ma obecnie dostęp do wielu groźnych w młodym wieku używek, takich jak alkohol, palenie tytoniu czy narkotyki. Nie bez znaczenia jest także otyłość, na którą cierpi coraz większy odsetek młodzieży. W takich przypadkach młodzi mężczyźni powinni zdać sobie sprawę z tego, że zmiana stylu życia może stać się źródłem naprawdę udanego życia seksualnego.

Metody leczenia impotencji w młodym wieku

Współczesna medycyna ma w zanadrzu wiele rozwiązań pozwalających zniwelować dolegliwości związane z impotencją. Większość dostępnych metod ma charakter nieinwazyjny i wiąże się z niewielkim ryzykiem. Ponieważ w przypadku młodych mężczyzn problemy z potencją są zazwyczaj spowodowane przez czynniki psychologiczne, dlatego nie powinni się oni obawiać wizyty w specjalistycznym gabinecie lekarskim, w którym prawdopodobnie znajdą remedium na swoją przypadłość.

Jeśli metody zaproponowane przez psychologa nie sprawdzą się, wówczas może on zalecić krótkotrwałe przyjmowanie tabletek na impotencję. Młodemu człowiekowi pozwoli to osiągnąć dostateczny poziom erekcji i wyzbyć się dotychczasowych kompleksów. Zdarz się, że po kilku udanych stosunkach przyjmowanie leków staje się niepotrzebne.

Nie należy jednak traktować leków na impotencję jako środków poprawiających sprawność seksualną, ponieważ zbyt wczesne przyjmowanie niektórych substancji może wywołać w młodym organizmie niebezpieczne reakcje uboczne.

Zanim sięgniesz po tabletkę na impotencję, spróbuj najpierw porozmawiać z lekarzem lub nawet z partnerką. Przedstaw jej swoje obawy i wspólnie spróbujcie osiągnąć zadowalający efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.