Objawy impotencji (objawy zaburzeń erekcji)

Niemożność osiągnięcia lub utrzymania stanu erekcji w trakcie stosunku wydaje się być najbardziej oczywistym objawem impotencji. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy zaburzenie erekcji kojarzone z impotencją pojawia się tylko w niektórych przypadkach lub pod wpływem pewnych nieokreślonych czynników. Dla mężczyzn cierpiących z powodu zaburzeń erekcji źródło ma jednak zazwyczaj znaczenie drugorzędne, ważniejsze jest znalezienie skutecznego rozwiązania. Mimo wszystko mamy obowiązek wymienić najbardziej typowe objawy impotencji.

Impotencja może się przejawiać w różnoraki sposób, do najbardziej typowych sytuacji należą:

Problemy z osiągnięciem wzwodu podczas niektórych okazji

Może się zdarzyć, że mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać dostatecznego poziomu erekcji podczas stosunków płciowych. Zaburzenie nie występuje w trakcie masturbacji lub podniecenia porannego.

Nagła impotencja, która rozwija się bardzo szybko

W następstwie sytuacji traumatycznych może się zdarzyć, że impotencja pojawi się z dnia nadzień. Z reguły ma ona wtedy podłoże psychologiczne i w takich przypadkach zaleca się odpowiednią terapię.

Impotencja rozwijająca się w długim okresie czasu

Taki charakter zaburzeń jest dla wielu mężczyzn wieloletnią męczarnią. Rozwijająca się impotencja z każdym miesiącem zmniejsza wiarę we własne możliwości i może nawet prowadzić do stanów depresyjnych.

Mogą się także zdarzyć, że mężczyzna będzie obserwował u siebie inne niepokojące objawy związane z zaburzeniami wytrysku i orgazmu. Jeśli pojawią się tego typu objawy mogą one świadczyć o rozwijającej się dysfunkcji, dlatego warto udać się do lekarza na konsultacje. Postawienie prawidłowej diagnozy jest zazwyczaj kluczem w skutecznym leczeniu impotencji.

Warto w tym miejscy dodać, że impotencja może być wskaźnikiem występowania niektórych przewlekłych chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie. Wczesne wykrycie i leczenie powyższych chorób może okazać się istotne w wyleczeniu pacjenta. Można wobec tego powiedzieć, że są sytuacje, w których nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Kiedy należy objawy impotencji uznać za niepokojące?

Chociaż impotencja jest sama w sobie niezbyt przyjemnym doświadczeniem dla każdego mężczyzny, to paradoksalnie może się okazać, że problemy z osiągnięciem zadowalającego poziomu erekcji mogą pomóc w diagnostyce niezauważalnych chorób, które rozwijają się podstępnie.

Pojawienie się impotencji może świadczyć między innymi o:

  • chorobach serca
  • nadciśnieniu tętniczym
  • miażdżycy
  • zaburzeniach poziomu hormonów – w tym testosteronu
  • cukrzycy

W przypadku stwierdzenia impotencji nie należy popadać w panikę. Współczesna medycyna oferuje szereg rozwiązań, nie tylko farmakologicznych, które w zasadzie w każdym przypadku pozwalają skutecznie zażegnać problem. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo najczęściej przepisywane i najskuteczniejsze leki, które pomogą osiągnąć pożądany poziom erekcji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym informacjami na temat oferowanych przez nasz serwis leków, bo na każdy problem można znaleźć rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.