Przedwczesny wytrysk

Obok impotencji drugie miejsce zajmuje męski problem związany z przedwczesnym wytryskiem. Bardzo często jego występowanie jest sprzężone z dysfunkcją erekcyjną i dotyka mężczyzn niezależnie od wieku. Przedwczesny wytrysk występuje wtedy, gdy mężczyzna regularnie doświadcza wytrysku, ale jest on spowodowany nawet minimalną ilością stymulacji seksualnej. Praktycznie 30% mężczyzn mieszkających na Ziemi cierpi na tę przypadłość. Najczęściej przedwczesny wytrysk dotyczy mężczyzn nie posiadających doświadczenia seksualnego, u których wystąpiły długie przerwy pomiędzy pomiędzy partnerami, jak i również o większości mężczyzn, którzy stresują się odbyciem stosunku z zupełnie nowa partnerką. Tak naprawdę jednak przedwczesny wytrysk to złożony problem, który może występować na różnym podłożu: psychologicznym, fizjologicznym. Z reguły problemy tego rodzaju są traktowane jako coś naturalnego, jednak jeśli powtarzają się regularnie przez jakiś czas, to uważa się je za zaburzenie seksualne.

Przedwczesny wytrysk może spowodować utratę pewności sienie w trakcie zbliżeń seksualnych nie tylko u osoby na niego cierpiącej, ale i również u partnera. Bardzo często może to doprowadzić do frustracji u obu stron. Przedwczesny wytrysk może być jednak skutecznie leczony z wykorzystaniem właściwych środków takich jak Priligy (dapoksetyna). Lek nie pomoże całkowicie wyeliminować problemu, ale może efektywnie przedłużyć stosunek płciowy i opóźnić wytrysk.

Priligy (Dapoksetyna)
priligy opakowanie miniPriligy jest środkiem stosowanym doustnie, który jest wykorzystywany do leczenia przedwczesnego wytrysku przez opóźnienie ejakulacji. Jako jedyny środek na świecie jest stosowany do kontrolowania momentu szczytowania. Priligy działa już po trzydziestu minutach od zażycia, a jego efekt utrzymuje się około 4 godzin. Środek można zakupić w dawkach 30mg i 60mg jest w stanie przedłużyć stosunek nawet o 200-300%.

Jak rozpoznać czy dotyczy mnie problem przedwczesnego wytrysku?

Na przedwczesny wytrysk cierpi dzisiaj znaczna większość mężczyzn na świecie. Trudno jest jednak jednoznacznie go zdiagnozować, gdyż nie istnieje ogólnie przyjęta długość jaką powinien mieć stosunek płciowy. Co prawda skrócenie czasu przed wytryskiem jest niepokojące dla dużego grona mężczyzn, jednakże lekarze diagnozują przedwczesny wytrysk jedynie u mężczyzn, którzy nie są w stanie wytrzymać podniecenia seksualnego:

 • dłużej aniżeli 1-2 minut przed lub w trakcie zbliżenia,
 • ma to miejsce systematycznie (ponad 50% kontaktów seksualnych kończy się przedwcześnie)

U zdrowych mężczyzn pojawia się często sporadyczny przedwczesny wytrysk, jednak nie jest on powodem do zmartwień. Zazwyczaj jest on skutkiem krótkofalowej wstrzemięźliwości seksualnej. Nagromadzone napięcie seksualne uniemożliwia uzyskanie kontroli nad ejakulacją. Innymi przyczynami mogą być: stres lub stosunek seksualny z nową partnerką.

Występuje również szereg innych chorób, które wpływają również na czas potrzebny do osiągnięcia szczytowania przez mężczyznę:

 • Nadwrażliwość żołędzia penisa
 • Zbyt krótkie wędzidełko
 • Stany zapalne cewki moczowej
 • Zapalenie prostaty
 • Cukrzyca
 • Infekcje neurologiczne

Co powoduje przedwczesny wytrysk?

Lekarze nie poznali jeszcze dokładnej przyczyny powstawania przedwczesnego wytrysku, jednakże wiadomo, że ma on swoje korzenie w podłożu psychologicznym. Wiązany jest z permanentnym stresem, depresją, strachem, niepokojem, poczuciem winy oraz brakiem pewności ciebie. Okazuje się również, że tragiczne przeżycia z dzieciństwa mogą przyczynić się do problemów z przedwczesnym wytryskiem.

Często zdarza się również iż przyczyny przedwczesnego wytrysku wiążą się z niektórymi czynnikami fizjologicznymi, do których należy zaliczyć:

 • uszkodzenie rdzenia kręgowego (przyczynia się do zaburzenia pracy układu nerwowego, który jest również odpowiedzialny za kontrolę ejakulacji)
 • choroby naczyń krwionośnych,
 • zaburzenia neurologiczne, takie jak: stwardnienie rozsiane i neuropatie obwodowe,
 • nieprawidłowości urologiczne: zapalenie gruczołu krokowego (prostaty).
 • Choroba tarczycy (zaburzenie wydzielania hormonów w organizmie, które ma miejsce podczas nadczynności lub niedoczynności tarczycy nie pozostaje obojętne na regulację ejakulacji)
 • Nadciśnienie tętnicze (zwiększony przepływ krwi skraca czas potrzebny do osiągnięcia wytrysku)

Specjaliści twierdzą, że znaczący wpływ mają również przyczyny jatrogeniczne, do których zalicza się zażywanie środków dopaminergicznych, leków na impotencję zawierających sildenafil. Zgubny wpływ na długość ejakulacji ma również przyjmowanie środków odurzających, takich jak: kokaina, amfetamina. Ich stosowanie wiąże się z zaburzeniem naturalnego cyklu wydzielania dopaminy. Badania naukowe wykazały, że nawet palenie papierosów w dużej mierze przyczynia się do zaburzeń potencji i ejakulacji.

Jakie leki możemy znaleźć na opóźnienie wytrysku?

Okazuje się, że nawet pomimo tego, iż przedwczesny wytrysk jest tak powszechny, to na rynku farmaceutycznym można znaleźć jedynie jeden lek skutecznie go leczący. Jest to wspomniany wcześniej preparat Priligy zawierający dapoksentynę. Możemy jednak zastosować wiele innych metod alternatywnych w celu przedłużenia stosunku intymnego, jednak działanie większości z nich przynosi raczej wątpliwe efekty lub wymaga długotrwałego stosowania.

Środki wydawane jedynie na receptę
Priligy (dapoksetyna) daje możliwość na przedłużenie stosunku płciowego i tym samym znaczne poprawienie jakości życia seksualnego zarówno dla osoby chorej, jak i jego partnera. Priligy umożliwia opóźnienie wytrysku u mężczyzn nawet o 200-300%, przy jednoczesnej minimalizacji skutków ubocznych. Dodatkowym efektem Priligy jest delikatnie działanie rozluźniająco i uspokajające, co pozwala mężczyźnie zwiększyć kontrolę nad wytryskiem.

Prezerwatywy o zwiększonej grubości
W aptekach dostępne są prezerwatywy wyprodukowane z grubszej warstwy lateksu. Zmniejszają one odczuwanie bodźców podczas stosunku seksualnego, dzięki czemu wpływają opóźniająco na pojawienie się wytrysku. Niestety jednocześnie zmniejszają poziom odczuwanej satysfakcji podczas kontaktu seksualnego. Te najbardziej profesjonalne są dodatkowo pokryte warstwą związku chemicznego – benzokainy, która chwilowo zmniejsza aktywność zakończeń nerwowych znajdujących się w penisie.

Ćwiczenia mięśni Kegla
Leczenie przedwczesnego wytrysku jest możliwe również z wykorzystaniem specjalnie do tego celu opracowanych ćwiczeń. Warunkiem ich skuteczności jest regularne i dokładne wykonywanie. Ćwiczenia te to ”stop i start”, ”ściskanie”, jak i również masturbacja, którą wykonuje partner i stopniowo zwalnia przed wytryskiem. Ćwiczenia „stop i start” polegają na blokowaniu ejakulacji. Jeżeli mężczyzna czuje, że zbliża się wytrysk powinien przestać wykonywać ruchy frykcyjne aż do momentu, gdy poczuje, że napięcie opadnie. Z kolei ćwiczenie „ściskanie” polega na napinaniu mięśni guzicznych znajdujących się ok. 3-5 cm poniżej jąder – jest to odpowiednik damskiego mięśnia Kegla. Czynność należy powtarzać minimum 20 razy. Trening musi być wykonywany często, bo tylko wtedy przynosi stopniowe efekty w postaci kontrolowanego wytrysku.

Preparaty, które zmniejszają wrażliwość penisa
Na rynku można znaleźć także najróżniejsze kremy i żele, które to mają za zadanie minimalne „odrętwienie” penisa i przez to wydłużenie stosunku. Niestety faktu ich zastosowania nie da się ukryć przed partnerem i mogą powodować zmniejszenie doznań seksualnych.

Leczenie terapeutyczne
Jeśli mężczyzna podejrzewa, że w jego przypadku przedwczesny wytrysk może być związany ze sferą psychologiczną, to spotkanie z psychologiem albo lekarzem może być dobrym rozwiązaniem. W uzasadnionych przypadkach lekarz może połączyć leki wydawane na receptę z terapią.

Zabieg chirurgiczny
Zabieg chirurgiczny może być doskonałym sposobem na wyleczenie się z przedwczesnego wytrysku, jednak jest również bardzo inwazyjną metodą i tym samym sięga się po nią w ostateczności. Operacja polega na zmniejszeniu czułości penisa, jednak wiąże się z nią duże ryzyko powikłań i wystąpienia najróżniejszych komplikacji medycznych.

Naukowcy odkryli, że u ponad 43% mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk występuje przypadłość polegająca na występowaniu zbyt krótkiego wędzidełka. W tej sytuacji jedynym wybawieniem jest zabieg chirurgiczny – frenulektomia polegający na podcięciu zbyt krótkiego wędzidełka.

Czy mogę kupić lek na przedwczesny wytrysk przez internet?

Priligy (preparat zawierający dapoksetynę) można bezpiecznie i bez problemu zamówić na stronie kliniki internetowej euroClinix. Jednak lek na przedwczesny wytrysk jest dostępny tylko na receptę, dlatego podczas składania zamówienia każdy pacjent zobowiązany jest do wypełnienia poufnego testu medycznego. Każde zamówienie jest szczegółowo analizowane przez naszego lekarza, który tylko wtedy wypisze receptę, jeśli oferowany przez nas lek jest całkowicie bezpieczny dla kupującego. Zamówiony lek jest przesyłany bez konieczności poniesienia dodatkowych kosztów przez pacjenta. Wszystkie farmaceutyki są wysyłane w dyskretnych opakowaniach ekspresową wysyłką kurierską. Przesyłki docierają pod wskazany przez pacjenta adres w zaledwie 24-48 godzin od złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.