Wpływ palenia tytoniu na zaburzenia erekcji

Na powstanie i rozwój impotencji może mieć wpływ wiele czynników. Dysfunkcja seksualna znana pod nazwą impotencji nie pozwala na odbycie udanego stosunku płciowego, co może rodzić frustrację oraz różnego rodzaju stany depresyjne. Niewielu mężczyzn zdaje sobie jednak sprawę, że na zaburzenie to może powstać w wyniku długotrwałego, nałogowego palenia tytoniu. Według badań laboratoryjnych prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji u palących mężczyzn po 30 roku życia wzrasta nawet o 50%. Palenie tytoniu ma także wpływ na inne zaburzenia seksualne związane z płodnością, dlatego jeśli jesteś nałogowym palaczem powinieneś koniecznie przeczytać poniższy artykuł i podjąć radykalne działania polegające na odstawieniu tej zgubnej używki.

Jaki wpływ ma palenie tytoniu na impotencję?

W dymie papierosowym znajduje się ponad 4 tysiące szkodliwych substancji, które przenikają do krwiobiegu. Szkodliwe związki chemiczne nie pozostają obojętne dla organizmu i zachodzących w nim procesów. Oprócz powszechnie znanych schorzeń powstających w wyniku palenia, wdychanie dymu tytoniowego prowadzi do problemów seksualnych oraz powstawania bezpłodności.
Bezpośredni kontakt z dymem tytoniowym sprawia, że jego cząsteczki wnikają do organizmu i prowadzą do zwężenia światła żył i tętnic – także tych znajdujących się w penisie. Utrudniony przepływ krwi przejawiać się może między innymi zaburzeniami erekcji, ale wielu palaczy nie dopuszcza do swojej świadomości takiej myśli.

Jak palenie wpływa na funkcjonowanie prącia?

Palenie tytoniu powoduje obniżenie ciśnienia krwi, co prowadzi do rozwoju schorzeń związanych z miażdżycą. W takich sytuacjach bardzo często pojawiają się złogi tłuszczowe, które zmniejszają drożność żył i tętnic zmniejszając tym samym przepływ krwi. Niedostateczna ilość krwi w prąciu prowadzi z kolei do niedostatecznego wypełniania ciał jamistych i zaburzeń erekcji oraz impotencji.
Nie bez znaczenia dla organizmu pozostaje także zawarta w papierosach nikotyna. Substancja ta odpowiada za pobudzanie hormonów w mózgu, co wywołuje kurczenie tkanek i naczyń prącia. Zjawisko takie jest określane mianem ostrego skurczu naczyń krwionośnych.

Nikotyna powoduje także nadmierne rozszerzanie żył znajdujących się w prąciu. Żyły odpowiadają za odprowadzanie krwi z prącia po erekcji. Jeśli krew zostanie zbyt szybko odprowadzona z penisa, wówczas erekcja będzie miała charakter krótkotrwały lub niepełny a w takiej sytuacji niezwykle trudno o zadowalający stosunek płciowy.

Pamiętaj, że rzucenia palenie pozwoli Ci uniknąć wielu chorób, więc skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże Ci rzucić palenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.